Projektowanie maszyn i urządzeń


1. Manipulator - fragment dużego projektu dla firmy MPL Techma / Bridgestone. Manipulator odbiera opony z wózków transportowych a następnie transportuje je do punktu odbioru w maszynie. W trakcie transportu odbywa się skanowanie kodu kreskowego opony - pozwala to na ustawienie się maszyny pod dany wyrób. Maszyna działa na terenie zakładu Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim.


Pasted Graphic 2


2. Czyszczarka krat - Projekt dla firmy GAJEK Engineering / Tauron Ekoenergia do elektrowni wodnej Bobrowice I. Na torze stalowym o długości 50m podwieszony jest wózek z napędem elektrycznym. W wózku znajduje się własnego projektu wciągarka elektryczna z mechanicznym systemem zatrzymującym wciąganie w przypadku gdy kosz czerpny opuszczając się napotka na przeszkodę. Wózek wyposażony jest również w zasilacz hydrauliczny umożliwiający otwieranie i zamykanie się kosza czerpnego. Maszyna umożliwia pracę w trybie automatycznym usuwając śmieci z krat wlotowych do elektrowni oraz transportując je do kosza na odpady znajdującego się na końcu toru. Maszyna działa w Elektrowni Wodnej Bobrowice I


Pasted Graphic 1


3. Oprzyrządowanie prasy - projekt dla firmy Rotor / AIC. Projekt oprzyrządowania do automatyzacji procesu spęczania rurek wymiennika ciepła. Zautomatyzowano mocowanie stempla i matrycy, podawanie i odbiór wyrobu, proces spęczania. Maszyna działa w firmie AIC.

Pasted Graphic 4

4. Oprzyrządowanie prasy TOX - Projekt oprzyrządowania do bazowania profili podczas nitowana kieszonek.

oprzyrzadowanie TOX


5. Cięcie grzybów - projekt dla firmy Inwestpol. Projekt maszyny do wodnego cięcia mrożonych grzybów. Grzyby układane są ręcznie na podajniku. Separator rozdziela grzyby na praw/lewy tor. Każdy tor jest transporterem zbudowanym z pasków klinowych. Grzyby przejeżdżają pod głowicą tnącą wzdłużnie. Na końcu toru znajduje się odbiornik o o odpowiedniej długości. Gdy zostaje zapełniony grzybami, następuje ruch głowicy tnącej poprzecznie. Odbiornik obraca się oddając grzyby pocięte w kwadraty o wymaganych wymiarach. Maszyna nie została wybudowana.

page1-1004-thumb


6. Frezowanie rowków - projekt dla firmy Rotor / Porta. Projekt maszyny do frezowania rowków w okleinie drzwiowej. Zwinięta w szpulę okleina układana jest na stole maszyny. Część okleiny przeciągana jest przez gniazdo frezujące i mocowana na wałku nawijającym. Następuje automatyczne przewinięcie szpuli podczas którego frezowane są dwa rowki. Maszyna działa w firmie Porta

page1-1006-thumb


7. Barierka estakady rowerowej - projekt dla firmy GTI Tymon Galewski. Estakada jest wybudowana w Gdyni.

page1-1007-thumb


8. Forma do produkcji gwiazdobloków betonowych

page1-1011-thumb


9. Forma do produkcji izolacji z pianki PUR - projekt dla firmy Rotor / InterWW. Projekt formy z płaszczem wodnym. Formy w różnych rozmiarach używane są w firmie InterWW.

page1-1012-thumb

10. Forma do produkcji izolacji z pianki PUR - projekt dla firmy Rotor / Kospel. Projekt formy z płaszczem wodnym. Forma jest na etapie testów.

page1-1013-thumb